Ontdek het Vaticaan en de Sint-Pieterskoepel
De tour begint vroeg in de morgen op het Sint-Pietersplein, waar u uw gids ontmoet. Deze kunsthistoricus leidt u over het plein naar Vaticaanstad. Uw eerste stop is bij de koepel van de Sint-Pietersbasiliek, ontworpen door Michelangelo. Het is het hoogste punt in Rome (volgens de wet). Er zijn 551 traptreden naar de top van de koepel, maar u neemt gedeeltelijk de lift en klimt de resterende trappen in een rustig tempo, met genoeg pauzes.
U heeft 360 graden uitzicht van de top van de koepel en u ziet Vaticaanstad, de zeven heuvels van Rome en nog veel meer.
Nadat u weer bent afgedaald naar beneden, komt u in de kerk van de Sint-Pietersbasiliek zelf. Verken de prachtige architectonische kenmerken, zoals de pauselijke graven en de nissen, gedecoreerd met sculpturen van bijvoorbeeld Bernini en Michelangelo.
Om 11.30 uur zal uw groep weer bijeen komen en gaat u naar het Vaticaan museum. U slaat de wachtrij over bij de entree en u begint aan een 2-uur durende tour in het museum. De kunstcollectie van het Vaticaan is één van meest belangrijke ter wereld, en niet te vergeten, gigantisch. Het beslaat meer dan 1200 kamers!